Praca z książką

Pisanie  każdej recenzji stanowi niemałe wyzwanie, ale jeszcze większym jest współpraca z Autorami, którzy obdarzając zaufaniem, oddali w moje ręce teksty przed publikacją. A byli to:

1) Jarosław Prusiński - autor, którego niezmiernie cenię i szanuję, opublikował w formie e-booka  między innymi trzecią część "Trylogii o Szarym Magu" zatytułowaną "Wielka Księga".


Premiera: 13.04.2017 roku, Wydawnictwo e-bookowo

Na jej kartach oprócz fantastycznej historii Keiko - córki Szarego Maga i Vivian znajdują się dedykacja i podziękowania:






Kilka miesięcy później światło dzienne ujrzała książka zatytułowana "Niedopowiedziane" - nietypowy, niebanalny, niegrzecznie nieocenzurowany zbiór opowiadań skłaniający do refleksji nad życiem na wielu jego płaszczyznach. 




Premiera: 20.10 2017 roku, Wydawnictwo e-bookowo

Autorowi po raz kolejny udało się mnie zaintrygować, rozbawić i wzruszyć zarazem. Na ostatniej stronie nakreślił bowiem następujące słowa:


No, cóż dodać poza tym, że na kobiecy upór i góralski temperament nie ma lekarstwa? ;)

Znam Autora na tyle, by wiedzieć, że jest bardzo nietuzinkowym mężczyzną, który, a jakżeby inaczej - kreśli nietuzinkowe książki. "Facebiografia. Zapiski o tym, o tamtym, o owym i owej, i o pupie gołej" są tego najlepszym przykładem.



Premiera: 19.09.2018 roku, Wydawnictwo e-bookowo

Ku swej przeogromnej uciesze, przeczytałam je jeszcze przed wydaniem i dodałam swoją cegiełkę, o czym świadczą słowa:


Jarku, to ja dziękuję -  za wszystko! Znajomość i współpraca z Tobą stanowią najpiękniejsze elementy mojej recenzenckiej działalności, a znęcanie się nad Twoimi tekstami sprawia mi niemałą przyjemność! ;) 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2) Alicja Makowska - młoda, ambitna pisarka i miłośniczka szeroko pojętej fantastyki. W tym duchu nakreśliła między innymi opowieść zatytułowaną "Aremil Iluzjonistów. Uwikłani".


Premiera: 29.09.2017 roku, Wydawnictwo e-bookowo

Na jej kartach prócz bardzo ciekawej, przepełnionej dynamizmem historii, można znaleźć następujące słowa:


Alu, mam  pełną świadomość, że powierzenie własnego tekstu osobom trzecim, nie przychodzi łatwo, dlatego tym bardziej doceniam, że wybrałaś właśnie mnie.  Życzę Ci wielu sukcesów na literackiej niwie!  


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3) Piotr Jastrzębski - "Utwory żebrane. Powrót z dna"


Premiera: 5.09.2020 roku, Wydawnictwo Faktoria Spółdzielnia Socjalna Zielonka


Za sprawą współpracy z puławskim dziennikarzem mogłam podjąć się redakcji i korekty tejże książki.

Piotrze, dziękuję za morze zaufania!❤To ogromne wyróżnienie, które dało możliwość dalszego rozwoju na literackiej niwie z nadzieją, że do rąk Czytelników trafi historia z monopolem na wzruszenia i poruszenia najczulszych strun wielu serc... Jesteś dla mnie wzorem do naśladowania w tym aspekcie. Głęboko wierzę, że chętni sięgnąć po Twoją książkę, podzielą moje zdanie.

Zachęcam najgoręcej i życzę wszystkim niezapomnianej literackiej przygody z niniejszą lekturą.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4) "SMAK TRADYCJI. Gmina Czorsztyn od kuchni", Wydawnictwo Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, 2021 rok.


Kto mnie dobrze zna, ten wie, że kocham jeść, dlatego nie wahając się ani chwili, ochoczo przystąpiłam do współpracy przy tworzeniu książki "SMAK TRADYCJI. Gmina Czorsztyn od kuchni", którą zaproponował mi Pan Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, Artur Majerczak za co gorąco dziękuję ❤



Ta piękna, bo polsko - angielska, drukowana na kredowym papierze i w twardej oprawie publikacja, cieszy nie tylko oczy, ale także pobudza kubki smakowe za przyczyną magicznych zdjęć Dominiki Zborowskiej (DZ FOTO VIDEO). 

Książka zawiera także rozdział o nalewkach, wszak już najstarsi górole wiedzieli, co trza pić, coby brzusek z przejedzonio nie boloł 😉 😁. Toteż do jej zakupu zachęcam najgoręcej, cobyście mogli zakosztować choć odrobinę nieba na talerzach i w sercach, oczywiście. Hej!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5) Magdalena Lytek-Dehiles - "Po każdej burzy świeci słońce"


Premiera: 20.11.2021 roku, Wydawnictwo Self Publishing


Miałam możliwość poznać tę historię już na etapie pierwszej redakcji.

Madziu, dziękuję za zaufanie i cierpliwe słuchanie uwag💚. Współpraca z Tobą zaowocowała ogromem wiary w sens tego, co robię i niezachwianą pewnością, że chcę to robić do końca świata i jeden dzień dłużej 😁 .

Życzę Ci, by Stanisław Adamiec przecierał szlaki do serc Czytelników równie wytrwale, jak szukał swojego syna i aby za przyczyną Twojej książki wzrastała w nich świadomość, że handel ludźmi jest złem w najczarniejszej postaci, któremu warto przeciwstawiać się na wszelkie możliwe sposoby także po to, by podróżując przez życie ku nadziei na lepsze jutro, każdorazowo dawać sobie szansę na odnajdywanie drogi do samego siebie...🍀

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6) Jarosław Hebel "Od Bułhakowa do Olgi Tokarczuk. Zapiski teatralne" (2023).


Jakiś czas temu zaliczyłam redakcyjno - korektorski epizod na łamach "Mojej Przestrzeni Kultury", dokładając w ten sposób swoją maleńką cegiełkę do powstania zbioru zatytułowanego "Od Bułhahowa do Olgi Tokarczuk. Zapiski teatralne i inne teksty" autorstwa Jarosława Hebla, redaktora naczelnego tegoż nieregularnika artystyczno-literackiego.



Więcej szczegółów TUTAJ.
     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~











Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[WYWIAD PATRONACKI] Michał Kubicz: Zawsze powtarzam, że dokładnie w tym tkwi największa wartość mojej prozy: opowiadam o postaciach historycznych, a więc z założenia znanych, ale pokazuję ich najbardziej ludzką stronę, a tę widać właśnie w scenach kipiących od uczuć.

[WYWIAD] Daniel Pielucha: Wiedziałem, że będę malował. To niczym nieuleczalna choroba, a jak malować, to szczerze, i to, co się rozumie i czuje najlepiej, stąd ten realizm i Nadrealizm Polski.

[RECENZJA] Maciej Siembieda - "Nemezis"